+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/4 1 2 3 4 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası
    crazy angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status
    217
    Burcunuz

itiraf ediorum ben marka manyağıyım

levis pantolon hariç hiç bişi giymiorum...
    SİZİN HAVA ATTIGINIZ YERDE BENIM RUZGARIM ESER

Oradan bakınca ne görebiliyorsun Bende ?
    İçimi? Dışımı? Karakterimi? Kişiliğimi? Düşüncelerimi? Hislerimi? Sevgimi? Nefretimi? Değerimi? Değerini? Kendini? Başkasını? Diğerini? Şeklimi? Şemalimi? Rengimi? Tenimi? Hayalimi?
    Alışkanlığımı?
    Aşk?

Görmediğin hiçbirşeyin peşine düşme,
    UzAk DuR BeNDeNN..!!

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    857
    Burcunuz
    ohh bak bendede var bu marka manyaklıgı nike hayatımda baska bır eyer sahıp nike şaşar beşerim ama adidasdan baskasınıda almam bendede boyle cıns bır mayaklık var engineer ozellıkle paso ondan alırım

çiLEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status
    21
    Burcunuz
    ben de paranoya başladı itiraf ediyorum
    2 Şeye Güvenirim
    - Aynaya baktığımda gördüğüme ve
    - Yukarı baktığımda göremediğime

crazy angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status
    217
    Burcunuz
    şu son günlerdede reebox manyaklıgı basladı fakat adıdastan sasmam ben
    SİZİN HAVA ATTIGINIZ YERDE BENIM RUZGARIM ESER

Oradan bakınca ne görebiliyorsun Bende ?
    İçimi? Dışımı? Karakterimi? Kişiliğimi? Düşüncelerimi? Hislerimi? Sevgimi? Nefretimi? Değerimi? Değerini? Kendini? Başkasını? Diğerini? Şeklimi? Şemalimi? Rengimi? Tenimi? Hayalimi?
    Alışkanlığımı?
    Aşk?

Görmediğin hiçbirşeyin peşine düşme,
    UzAk DuR BeNDeNN..!!

isimsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaLıN Kralı

Status
    182
    Burcunuz
    size üniversite başımdan geçen kısa bir olayı anlatacağım:

Üniversitede okurken bayram (kurban veya ramazan) izni için memelekete gelmeden, bizimkilere ufak tefekte olsa bir şeyler alayım demiştim.
    kardeşim için çok güzel bir terlik görmüştüm. almak için satıcıya fiyatını sorduğum zaman.
    fiyatını söylemeden ilk verdiği cvp
    "Bunlar ithal kardeş"
    benim adama ikinci bir söz hakkı tanımadan verdiğim cvp
    "Kusura bakmayın eğerki Türk malı olsaydı alacaktım."
    adam benden böyle bir cvp alınca şoke oldu.
    tabi bende terliği almadan çıktım gittim.

hiçbir zaman markacı olmadım. elimden gelidiğince milliyetçi oldum.
    çok mu önemli marka! işte biz bu yüzden dışa bağımlı bir durumdayız.
    en azından kısa bir örnek. bizler dışardan meyve sebze alıyoruz. dışardakilerde bizden.
    inanın.
    içtiğimiz yabancı sigaraların tütünü Türkiyeden, patenti yabancılardan.

hayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SiTeNiN CaDıSı

Status
    Konuları
    52
    aynen bendede öle marka takıntısı yokkk
    tAtLı CaDı

irem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oßstiNate

Status
    1494
    Burcunuz
    bendede yok hayal katılıyorum sana

Patron

Status
    857
    Burcunuz
    Alıntı AlpErTungaHan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size üniversite başımdan geçen kısa bir olayı anlatacağım:

Üniversitede okurken bayram (kurban veya ramazan) izni için memelekete gelmeden, bizimkilere ufak tefekte olsa bir şeyler alayım demiştim.
    kardeşim için çok güzel bir terlik görmüştüm. almak için satıcıya fiyatını sorduğum zaman.
    fiyatını söylemeden ilk verdiği cvp
    "Bunlar ithal kardeş"
    benim adama ikinci bir söz hakkı tanımadan verdiğim cvp
    "Kusura bakmayın eğerki Türk malı olsaydı alacaktım."
    adam benden böyle bir cvp alınca şoke oldu.
    tabi bende terliği almadan çıktım gittim.

hiçbir zaman markacı olmadım. elimden gelidiğince milliyetçi oldum.
    çok mu önemli marka! işte biz bu yüzden dışa bağımlı bir durumdayız.
    en azından kısa bir örnek. bizler dışardan meyve sebze alıyoruz. dışardakilerde bizden.
    inanın.
    içtiğimiz yabancı sigaraların tütünü Türkiyeden, patenti yabancılardan.

Kardesım ılk once bunun mılleyetcılıkle uzaktan alakası yok senın mıllıyetcı dıye tabır ettısın kısıler dahı takım elbısesını SARAR dan gıyıyorkı bu markanında yonetım kurulu baskanı bır emperyalıst...
    Once bunu anla daha sonrasıda senın dısa bagımlı turkıye platformu dedıgın sudur Ab bırlıgınde kı bır ulke belırlı bır tonda ıthalat yaparken belırlı bır tondada mal ihraç etmek zorundadır
    Suan sıgara dıyosun ama bana tekelın kendıne aıt tutunle saf olarak cıkardıgı bır sıgara markası soyle desem sana hepsının ıcınde yerlı ve ıthal tutunyanı saf tekel tutunu YOK ne var ki tekelın ıckı sı bıra bıle ıthaldır kendı bırası da sadece tekel veya kohne bakkallarda satılır.

Sımdı gelelım dıger soruna
    Pekı soyle soylem olsa Atamızın Fes kanunu olayı senın ıcın herkes takım kravat veya salvar la dolasması gıbı ki ben ustume yakısan olarak marka takılıorum bu benım kılasmanım(Yasam Felsefem) veya İran dakı Pece ve Marka Sempatızanlıgımı yoksa mıllıyetcılık acaba Bıraz Gercekcı ve onyargısızca bakalım
    İran gıbı bır TURKIYE mı ıstedıgın hayır sanmıorum hemde hıc
    Ama su Kesın mıllıyetcılık kavramı bu degıl
    Marka olayı bır mıllıyetcılık platformunda degılde sadece yasam tarzı olarak anlasılmalı kısısel yaklasmakla TURKIYE bır adım ılerı gıtmez bunu hıc unutmayalım

isimsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaLıN Kralı

Status
    182
    Burcunuz
    Alıntı BuTTeRfLy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesım ılk once bunun mılleyetcılıkle uzaktan alakası yok senın mıllıyetcı dıye tabır ettısın kısıler dahı takım elbısesını SARAR dan gıyıyorkı bu markanında yonetım kurulu baskanı bır emperyalıst...
    Once bunu anla daha sonrasıda senın dısa bagımlı turkıye platformu dedıgın sudur Ab bırlıgınde kı bır ulke belırlı bır tonda ıthalat yaparken belırlı bır tondada mal ihraç etmek zorundadır
    Suan sıgara dıyosun ama bana tekelın kendıne aıt tutunle saf olarak cıkardıgı bır sıgara markası soyle desem sana hepsının ıcınde yerlı ve ıthal tutunyanı saf tekel tutunu YOK ne var ki tekelın ıckı sı bıra bıle ıthaldır kendı bırası da sadece tekel veya kohne bakkallarda satılır.

Sımdı gelelım dıger soruna
    Pekı soyle soylem olsa Atamızın Fes kanunu olayı senın ıcın herkes takım kravat veya salvar la dolasması gıbı ki ben ustume yakısan olarak marka takılıorum bu benım kılasmanım(Yasam Felsefem) veya İran dakı Pece ve Marka Sempatızanlıgımı yoksa mıllıyetcılık acaba Bıraz Gercekcı ve onyargısızca bakalım
    İran gıbı bır TURKIYE mı ıstedıgın hayır sanmıorum hemde hıc
    Ama su Kesın mıllıyetcılık kavramı bu degıl
    Marka olayı bır mıllıyetcılık platformunda degılde sadece yasam tarzı olarak anlasılmalı kısısel yaklasmakla TURKIYE bır adım ılerı gıtmez bunu hıc unutmayalım
    kimin sarardan giydiği beni ilgilendirmiyor ki. ilgilendirmezde zaten ben sadece yorumumu yaptım. AB ise beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor.
    dışa özendiğimiz neden hep kıyafet konusunda oluyor peki?
    neden onların kültürlerini kabulleniyoruz?
    Amerika Amerika diyoruz, afedersiniz amerikanın neredeyse ayaklarını yıkamadığımız kaldı; neden onların yasa sistemini örnek almıyoruz. Adamlar Osmanlı yönetim şeklini uyguluyorlar.
    örnek mi. Amerikada vergi karçırmanın cezası adam öldürmeden çok. ama bizde adam bankayı hortumluyor vede devlet banka madurlarına kendi bütçesinden paralarını ödüyor vede 2 sene yatıyor topu topu.
    ben elimden gelidğince Türk markalar (kıyafette pek yok belki) ama gıda da Türk malını tercih ediyorum.
    Tekrar söylüyorum ben sadece yorumumu yapmıştım
    ayrıca emperyalıst kelimesi biraz ağır değil mi?

Patron

Status
    857
    Burcunuz
    Emperyalist kelımesı agır degıl cunku senın sahsına soylenmıs bır laf degıl yazıyı ıyı oku kardesım

Ayrıca senın dedıgın yasa sistemi olayını Lozan Antlasmasında kabul etdık bunu kımse degıstıremez bır onur sozurdur o gunku bazı kısılerın yapmıs oldugu hatalrın borcu bunlar kı lozan antlasmasında daha cok seyler gızlı vede gızlı kalmaya devam edıcek ama su kesın tam sartlı bır Turkıyede yasıosun sartlı cunku amerıkan emperyaslızm ı ısraıl sıyonızm altında bır turkıye bunu hıc unutma senın bunları yenebılmen ıcın asker veya sılah gucu degıl temel akıl oyunları yapman gerekıo ne olursan ol dusmanını ıyı tanı...
    Haa gıda sektorunde bızlerde secıcıyız ama dedıgım gıbı hıcbır sekılde gıyım olayında odun vermem Bır turk Hala Salvar la Tanıolar bunu hıc unutma bunun sebebı ıse bızlerın on yargılı olusumuzdan bazı seylerı kendımızde aramalıyız Lozan Anlasmasına Imzayı Koyan İnönü ydu mesela kımse zorla ımza at demedı ona ama suan o ımza nın bedelı agır