Tek Mesajı Görüntüle
Old 10-09-24, 11:09 #2
Nyks
Kimseyle yarışmak ilgimi çekmiyor. Umarım hepiniz kazanırsınız...
Nyks Kullanıcısının Avatarı

Üye No: 3
REP Puanı : 10
@Nyks
Osman’ın Tutkusu ve Arayışı

Düğün bittiğinde, Osman’ın yüzü hala kederlidir. O gün, Osman’ın içindeki bir şey değişir. Artık ne zaman bir düğün haberi alsa, hemen o köye gitmeye başlar. Sadece düğün değil, cenaze, sünnet veya başka bir etkinlik olsun, Osman her fırsatta o köye gitmektedir. Çünkü Osman, o düğünde gördüğü ve adını bile bilmediği kızı bir daha görmek istemektedir.

Osman, bu azmi sayesinde sonunda o güzel kızın adını öğrenir: Gülayşe. Gülayşe, Osman’ın hayallerini süsleyen, dünyalar güzeli bir kızdır. Osman, zamanla sadece Gülayşe’nin değil, köydeki herkesin dikkatini çekmeye başlar. Köydeki ihtiyarlar bile Osman’ın bu sıklıkla köye gelmesinin sebebini merak ederler.

Köydeki İhtiyarla Sohbet

Bir gün, yine bir düğün vesilesiyle köyde bulunan Osman, artık duvar tepelerinde değil, düğünün tam ortasında, köy ahalisiyle birlikte vakit geçirmektedir. Köyün yaşlılarından biri, Osman’ı yanına çağırır ve ona neden bu kadar sık köye geldiğini sorar. Osman, önce biraz mahcup olur ama sonra, o da artık sırrını paylaşmanın vakti geldiğini düşünür.

Osman, ihtiyara döner ve “Ben buraya bir güzeli görmek için geliyorum†der. İhtiyar, “Bizim köy güzel ama senin bahsettiğin güzellik nedir?†diye sorar. Osman, “Köyünüz güzel ama ben burada bir güzeli, Gülayşe’yi görmek için geliyorum†diye cevabını verir.

Bu itiraf, Osman’ın ne kadar büyük bir aşkla bağlı olduğunu gösterir. Osman, her fırsatta Gülayşe’yi görebilmek için köye gelmeye devam eder. Bu büyük aşk, zamanla köyde herkesin diline dolanır ve bir türküye dönüşür. Osman’ın bu tutkulu aşkı, türkülerde yaşamaya başlar, dilden dile dolaşır.

Nyks şu anda çevrimiçi